Providus

Providus

Výhradním dovozcem značky Providus pro Českou a Slovenskou republiku je firma RKM servis s.r.o.

V roce 1928, v malé garáži nedaleko centra Turína, se zrodila značka PROVIDUS jako výrobce petrolejových hořáků. Firma byla pojmenována FRATELLI MONTALDO po svých zakladatelích. Záhy poté, díky jejich zkušenostem a talentu, se sortiment výrobků rozšířil a značka se stala lídrem na italském trhu.

V průběhu třicátých let minulého století byly díky své kvalitě a designu výrobky vystavovány na všech důležitých mezinárodních veletrzích a společnost začala vyvážet do Evropy. V roce 1937 už měla firma dostatek prostředků na rozšíření výrobní kapacity a stavbu nové továrny v Turíně.

Ve čtyřicátých letech se oblast působiště rozšířila nejen na Evropu, ale i na Afriku a Blízký východ. Některé produkty získaly na mezinárodních veletrzích důležitá ocenění za inovativní design.

Jeden ze zakladatelů měl sen o Boží prozřetelnosti (latinsky PROVIDUS), a tak se zrodil název značky, zatímco firma si ponechala své dosavadní jméno. Když se značka PROVIDUS stávala známější a oblíbenější po celém světě, rozhodli se její akcionáři o přejmenování společnosti na PROVIDUS S.p.a. S nástupem LPG byly vyvíjeny nové produkty s tímto pohonem namísto parafínu nebo petroleje.

Na konci 50. let se rozhodli bratři Montaldové společnost prodat, a tak začala nová fáze "internacionalizace", zaměřená na export po celém světě. V roce 1989 byla postavena nová továrna v Collegno poblíž Turína, do které se přestěhovala celá dosavadní výroba.

Na konci 20. století byla vybudována nová divize pro výrobu plynových lahví. Společnost obchodovala se všemi největšími výrobci a dodavateli pájecích a campingových výrobků. V roce 2007 se stal Providus součástí Campweld Group.

Po 80 letech od založení bylo postaveno nové PRO Centrum s 10.000 čtverečními metry produkční plochy a 35.000 čtverečními metry pozemku. Výrobní linka je nyní plně automatizována včetně balící linky a produkty jsou exportovány po celém světě.

Značka PROVIDUS je označení pro široký sortiment průmyslových i campingových hořáků a jejich příslušenství té nejvyšší kvality. Prostřednictvím naší firmy RKM servis s.r.o. si je nyní můžete zakoupit i na českém a slovenském trhu!

Odkaz na oficální stránky firmy Providus

Providus logo

Kompletní katalog PROVIDUS 2013

katalog 2
Oznamujeme našim zákazníkům,

že v září 2014 došlo k přestěhování naší prodejny a skladů do lépe vyhovujících prostor na adrese:

RKM servis s.r.o.
Na Jánské 56/1869
710 00 Slezská Ostrava


Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné problémy.